Aktualne trendy płytek łazienkowych

Aktualnie na globalnym rynku znajdziemy przeróżne rodzaje płytek. Najbardziej popularnymi są płytki ceramiczne trójwymiarowe, najczęściej o kształcie rombu, trójkąta lub diamentu. Ogromny wybór kolorystyczny, geometryczny jak i szeroki wybór wzorów sprawia, że jesteśmy w stanie każdą przestrzeń uczynić wyjątkową i oryginalną. Dodatkowo różna struktura, czy to bardziej matowa czy błyszcząca jest w stanie zmienić wszystko. Odpowiednio dobrane wzory, kształt i kolory sprawią cuda.

Gładkie wykończenie możemy znaleźć w mniejszych płytkach ceramicznych. Zazwyczaj mają one także bardziej stonowany wzór. Jednakże dzięki temu sprawiają one wrażenie większej łazienki. Dodatkowo podkreślają one światło i cień padający w łazience. Przy wyborze płytek dobrym pomysłem mogą okazać się kolory szarości. Odpowiedni dobór kilku odcieni jest w stanie stworzyć niesamowity trójwymiarowy efekt, którego można pozazdrościć. Modną kolekcję będzie podkreślać dodatkowo różna struktura płytek (matowe albo szklane).

Nowoczesny i trójwymiarowy styl aranżacji łazienkowych

W dzisiejszych czasach nie ma nic dziwnego, jeśli w projektach łazienek zobaczymy geometryczne wzory, które przywodzą nam na myśl matematykę. Prostota i elokwencja we wzorach jest w tym momencie uznawana za czystą estetykę. Idealnie dobrana kolorystyka nadaje dodatkowej głębi przy zestawieniu płytek z fugami. Przeplatanie artystycznych wizji wraz z funkcjonalnością tworzy cudowne i niepowtarzalne kompozycje. Dodatkowo przy pięknym wykończeniu nie można zarzucić im braku funkcjonalności. Panele winylowe w łazience – co warto wiedzieć?

Nawiązując do funkcjonalności odpowiednia kompozycja i ułożenie płytek sprawia, że są one oraz cała łazienka prostsze w zachowaniu czystości. Cała różnorodność kolorystyczna i geometryczna zawarta w łazience sprawia, że staje się ona nowoczesna przy zachowaniu elementu artystycznego. Niestety w dzisiejszych czasach sztuka zostaje często pomijana przy projektowaniu. Bardzo popularne są łazienki w stylu japońskim. Posiadają one estetykę, dobrą kompozycję jak i również modne kolory. Cudowną atmosferę tworzy połączenie bieli lub jaśniejszego koloru niebieskiego razem z pięknym błękitnym kolorem Denim Blue. W tym duecie uzyskamy cudowną, dynamiczną oraz nowoczesną łazienkę.

  Przedsiębiorco, skorzystaj! – system SAP

Łazienki z pomysłem

Popularnym i ciekawym pomysłem podczas remontu łazienki może być aranżacja wolnostojącej wanny. Jest to jeden z najgorętszych trendów na całym świecie. Ich wyjątkowy design różni się całkowicie od tradycyjnej zabudowanej wanny. Ciekawe materiały, faktury, kształty czy kolor potrafi idealnie wpasować się do nowoczesnych projektów łazienek. Przy projektowaniu łazienki warto wziąć pod uwagę taką wannę, ponieważ jest to bardzo popularny temat wśród znanych projektantów z całego globu. Wolnostojąca wanna staje się czymś więcej niż tylko funkcjonalnym przedmiotem. Jest ona częścią czegoś większego w projekcie łazienki.

Staje się ona wyrazista i nadaje całemu pomieszczeniu wyrazu. Wielu designerów skłania się też ku temu, aby łączyć w spójną całość projekt łazienki oraz sypialni jednocześnie. Dodanie kilku ornamentów tu i tam może sprawić, że stworzy się prawdziwą oazę relaksu. Ponadto atmosfera będzie przyjemna, a jednocześnie artystyczna. Ciekawe i wyjątkowe inspiracje można znaleźć również na stronie.