Jak otworzyć salon gier z automatami? Poradnik krok po kroku

Gry hazardowe to przemysł wart miliardy dolarów na całym świecie. Z każdym rokiem rośnie liczba osób, które chcą zagrać w automat w grach, kręcić ruletką lub zagrać w pokera. Dlatego nie powinno dziwić, że otwarcie salonu gier z automatami może być interesującym pomysłem na biznes. W artykule tym omówimy co trzeba zrobić, aby otworzyć swój salon gier z automatami.

1. Jakie przepisy należy przestrzegać przy otwieraniu salonu gier z automatami?

Otwierając salon gier z automatami należy pamiętać, że istnieją bardzo surowe przepisy prawne, które należy przestrzegać. Przede wszystkim, salon gier musi posiadać odpowiednie zezwolenia oraz licencję na prowadzenie działalności gospodarczej. Konieczne jest również przestrzeganie przepisów o zamknięciu salonu gier przed północą oraz o kontroli dostępu osób niepełnoletnich.

1.1 Jakie zezwolenia należy uzyskać przed otwarciem?

Przed otwarciem salonu gier z automatami należy uzyskać kilka zezwoleń i pozwoleni. Są to:

 • Zeozwolenie na grę w salony gier z automatem (wydaje wydział gier i zakładów)
 • Poświadczenie aktualnego meldunku i adresu, na którym będzie prowadzona działalność
 • Świadectwo ukończenia szkolenia dla operatorów gier
 • Rejestarcja działalności w CEIDG (jeśli dotyczy)

1.2 Jakie są wymagania lokalowe?

Co do wymagań lokalowych dla salonu gier, to musi on być umieszczony w specjalnym budynku lub oddzielnej części budynku, który nie ma bezpośredniego dostępu z ulicy. Wstęp do salonu powinien być zabezpieczony bramami lub drzwiami przesuwnymi a wewnątrz musi znajdować się strefa bufetu oraz toalety.

  Jak otworzyć salon depilacji laserowej - Praktyczny poradnik

2. Jakie są koszty otworzenia salonu gier z automatami?

Koszty związane z otwarciem salonu gier z automatami są dość wysokie, jednak różnią się one w zależności od miasta, w którym planujemy otwarcie oraz od lokalizacji salonu w danym mieście. Do kosztów należą m.in:

 1. Wynajem lub zakup nieruchomości (warto wybrać lokalizację, która przyciągnie klientów, np. blisko centrum miasta albo w pobliżu stacji kolejowej lub autobusowej)
 2. Zakup urządzeń oraz zakup lub wynajęcie mebli do salonu
 3. Zatrudnienie personelu i koszty szkolenia go
 4. Koszty ochrony i monitoringu (jeśli wymagane w danej okolicy)
 5. Opłaty za energię elektryczną, gaz oraz woda

3. Jak reklamować swój salon gier z automatami?

Aby przyciągnąć klientów do naszego salonu gier z automatami, ważna jest dobra i skuteczna reklama. Najpopularniejsze sposoby na reklamę to:

 • Reklamy w radiu i telewizji lokalnej
 • Reklamy na Facebooku i innych mediach społecznościowych
 • Udział w lokalnych wydarzeniach, imprezach i festiwalach
 • Dystrybucja ulotek i plakatów w lokalnych sklepach i punktach usługowych
 • Dystrybucja kuponów rabatowych

4. Jakie gry znajdą się w salonie gier z automatami?

W salonie gier z automatem powinno znaleźć się wiele rodzajów gier automatowych. Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejsze są automaty do gier, ruletka, blackjack, a także automaty do odmian pokera.

FAQ

Jakie są koszty prowadzenia salonu gier z automatami?

Koszty prowadzenia salonu gier z automatami są dość wysokie i obejmują między innymi: wynajem lub zakup nieruchomości, zakup urządzeń i mebli do salonu, koszty zatrudnienia personelu i szkolenia go, koszty ochrony i monitoringu, opłaty za energię elektryczna, gaz i woda.

Czy można otworzyć salon gier z automatami bez zezwolenia?

Nie, otwarcie salonu gier z automatami bez zezwolenia jest nielegalne i grozi wysokimi karami.

Jakie gry powinny się znaleźć w salonie gier z automatami?

W salonie gier z automatem powinny być dostępne różne rodzaje automatów do gier, ruletka, blackjack, a także automaty do różnych odmian pokera.

  Jak Otworzyć Salon Kosmetyczny – Poradnik dla Początkujących

Podsumowanie

Jak mogliśmy zauważyć, otwarcie salonu gier z automatami to dość kosztowny, lecz niezwykle interesujący pomysł na biznes. Konieczne jest jednak dokładne przestrzeganie przepisów prawnych, aby nie narazić się na kary i problemy prawne. Dobra reklama oraz różnorodność gier w salonie może przyciągnąć do nasz klientów. Warto więc dokładnie przemyśleć każdy krok przed podjęciem decyzji o otwarciu salonu gier z automatami.