Jak podłączyć zlew w kuchni? – Poradnik

Jak podłączyć zlew w kuchni? Przygotowania do montażu

Zanim przystąpisz do podłączenia nowego zlewu, musisz zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i materiały:

  • Klucze
  • Śrubokręt
  • Uszczelki gumowe
  • Teflonowa taśma
  • Przewody wodne
  • Zlew kuchenny

Gdy masz już wszystko gotowe, możesz przystąpić do montażu. Pierwszym etapem jest przygotowanie zlewozmywaka.

Przygotowanie zlewozmywaka

Aby zamontować zlew kuchenny, należy przygotować go wcześniej. Wystarczy zdjąć z niego ewentualne osłonki ochronne i odkręcić nakrętki z ustnika. Następnie należy odwrócić go do góry nogami i nałożyć uszczelki gumowe na uchwyty, przez które będzie można przykręcić zlew do blatu.

Podłączenie przewodów wodnych

Po przygotowaniu zlewu, musisz podłączyć przewody wodne. Zazwyczaj są to dwa przewody – jeden dla wody zimnej i drugi dla wody ciepłej. Zaleca się, aby wcześniej zamontować kran zlewozmywaka. Wtedy podłączenie przewodów zostanie ułatwione.

Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przewodów. Przed podłączeniem każdego z nich należy nałożyć na gwint Teflonową taśmę. W ten sposób zabezpieczy się przed ewentualnymi wyciekami.

Montaż zlewu kuchennego

Po przygotowaniu zlewu i podłączeniu przewodów wodnych, możesz przystąpić do właściwego montażu. W celu zamontowania zlewu na blacie, na tym etapie musisz nałożyć na uchwyty gumowe, a następnie umieścić zlew w otworze w blacie.

Po umieszczeniu zlewu w otworze blatu należy przykręcić śrubki do uchwytów i dokręcić je kluczem odpowiednim dla danej wielkości śrubki. Należy uważać, aby nie przekręcić śrubek, co mogłoby uszkodzić uchwyty do zlewu

Jak podłączyć zlew w kuchni? Podsumowanie

Podłączenie zlewu w kuchni nie jest trudnym procesem, jednak wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Pamiętaj, aby wcześniej przygotować narzędzia i materiały. Przed podłączeniem przewodów wodnych zastosuj Teflonową taśmę, aby zabezpieczyć się przed wyciekami.

  Jak połączyć kuchnię z salonem i jadalnią

Montaż zlewu na blacie jest ostatnim etapem i wymaga ostrożności żeby nie uszkodzić uchwytów. Gdy już zakończysz montaż, możesz cieszyć się nowym zlewozmywakiem w swojej kuchni.