Jak połączyć kolorystycznie salon z kuchnią?

Jak połączyć kolorystycznie salon z kuchnią?

Często zastanawiamy się jak połączyć kolorystycznie salon z kuchnią, aby obie przestrzenie idealnie ze sobą współgrały. W artykule przedstawimy kilka sposobów, które pomogą Ci w stworzeniu spójnego stylu w Twoim domu.

Kolor mebli

Podstawowym elementem salonu i kuchni są meble, dlatego ważne jest, aby były w stonowanych kolorach lub utrzymane były w podobnej tonacji. Warto pamiętać, że dobra opcją będą również meble w zbliżonych odcieniach, ale o różnych fakturach, co uatrakcyjni aranżację wnętrza.

Kolor ścian

Każde wnętrze bez względu na jego wielkość, wymaga odpowiedniej kolorystyki ścian. W przypadku połączenia salonu z kuchnią warto postawić na stonowane barwy, np. biel, beż, szarości, które pozwolą utrzymać spójność stylu. Również modne w ostatnim czasie pastele oraz odcienie zieleni oraz turkusu to dobre wybory.

Kolor dodatków

Małe detale, takie jak poduszki, zasłony, obrusy, karafki i kwiaty, również wpływają na charakter wnętrza. Kuchnię i salon łączy dodatki o podobnej tonacji, a także figurki lub małe obrazy, które ozdobią ściany. Warto też, aby elementy te były w oparciu o jeden schemat kolorystyczny lub różne odcienie jednego koloru.

Oświetlenie

Kolorowe światło może zdecydowanie negatywnie wpłynąć na efekt połączenia salonu z kuchnią. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie jednego źródła światła w obu pomieszczeniach, które oświetli obie przestrzenie równomiernie. Warto zastanowić się również nad lampami nad stołem w kuchni oraz nad sofą czy ławą w salonie.

Podsumowanie

Jak widać, połączenie salonu z kuchnią wymaga zwrócenia uwagi na wiele szczegółów dotyczących kolorystyki. Jednak poświęcenie trochę czasu na dopasowanie mebli, ścian, dodatków oraz oświetlenia może przynieść wspaniałe efekty. Korzystając z naszych rad, spróbuj stworzyć spójną całość i zainspiruj się nowym wystrojem swojego domu.

  Jak położyć mozaikę w kuchni – poradnik dla początkujących