Jak połączyć kuchnię z jadalnią

Wprowadzenie

Często bywa tak, że kuchnia i jadalnia znajdują się w jednym pomieszczeniu, co może stworzyć pewne wyzwanie aranżacyjne. Bez odpowiedniej koncepcji, połączenie tych dwóch przestrzeni może wyglądać chaotycznie i nieestetycznie. Natomiast z pewnymi trikami możliwe jest połączenie kuchni i jadalni w sposób funkcjonalny i estetyczny.

Planowanie przestrzeni

Połączenie kuchni i jadalni wymaga dokładnego zaplanowania przestrzeni w taki sposób, aby obie części wykonane były w spójnym stylu. W pierwszej kolejności należy wyznaczyć miejsce, gdzie będzie umieszczona jadalnia. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie stołu tak, aby był oddalony od kuchni o co najmniej metr. Dzięki temu uniknięte zostanie poczucie zamknięcia w zamkniętej przestrzeni, a dookoła stołu utworzy się odpowiednia przestrzeń.

Pamiętajmy o tym, żeby kuchnia i jadalnia nie były połączone bezpośrednio ze sobą. Wymaga to umieszczenia parawanu lub rozsuwanych drzwi, które pozwolą na podział tych dwóch stref.

Stylizacja kuchni i jadalni

Stylizacja kuchni i jadalni to kluczowy element połączenia tych dwóch pomieszczeń. Oba pomieszczenia powinny być wykonane w spójnym stylu, jednak nie muszą one być identyczne. Kuchnia powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby kolorystycznie pasowała do jadalni. Należy pamiętać, że neutralne kolory są zawsze bezpiecznym wyborem, a kolorowe akcenty można wprowadzić przy użyciu dodatków takich jak poduszki na krzesła.

Kuchnia

Przy planowaniu kuchni warto zwrócić uwagę na dobór sprzętów AGD, które powinny być wykonane w jednej kolorystyce i stylu. Kuchnia powinna być jasna i przestronna, a sprzęty AGD powinny być dobrze ukryte, tak aby nie stanowiły niepotrzebnego elementu wizualnego. Dodanie oświetlenia LED w kuchni będzie również dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli na zwiększenie funkcjonalności tego miejsca, a jednocześnie na stylowe podświetlenie wnętrza.

Jadalnia

W przypadku jadalni warto skupić się na urządzeniu jej w taki sposób, aby były w niej wygodne i zaprojektowane w jednej kolorystyce krzesła. Ponadto, dobór stołu powinien być przemyślany – najlepszym wyborem będzie prosty, drewniany stół, który będzie pasował do różnych typów krzeseł.

  Jak pomalować kuchnię na biało - krok po kroku

Podsumowanie

Łączenie kuchni i jadalni to proces, który wymaga pewnej koncepcji aranżacyjnej. Dzięki odpowiedniemu planowaniu przestrzeni, stylizacji i dobremu wyborowi sprzętów AGD oraz mebli, można połączyć te dwa pomieszczenia w sposób funkcjonalny i estetyczny. Warto pamiętać o spójności stylu obu pomieszczeń oraz o umieszczeniu przegród pomiędzy nimi.

The jak połączyć kuchnię z jadalnią.