Jak połączyć podłogę w kuchni z salonem

Jeśli chcesz urządzić swoje mieszkanie w nowym stylu, ale boisz się, że połączenie podłóg w salonie i kuchni nie będzie wyglądało estetycznie, to nie musisz martwić się nadmiernie. Istnieją różne sposoby, dzięki którym połączenie podłogi w kuchni i salonie stanie się harmonijne i będzie się pozytywnie prezentować. W niniejszym artykule opiszemy kilka propozycji na temat połączenia podłogi w kuchni i salonie.
Podłoga jednolita – jak połączyć podłogę w kuchni z salonem
Jeśli chcesz, aby podłoga w Twoim salonie i kuchni była jedna, musisz wybrać odpowiedni rodzaj podłogi. Najlepiej nadaje się do tego celu płytki ceramiczne, które są łatwe w utrzymaniu czystości i są odporne na wilgoć. Płytki układamy w taki sposób, aby przejście między kuchnią a salonem było niezauważalne – w najlepszym przypadku bez żadnych progów. Dobrze dobrana kolorystyka płytek sprawi, że przejście z kuchni do salonu będzie bardzo harmonijne.
Podłoga w dwóch kolorach
Jeśli nie przepadasz za jednolitą podłogą, a chcesz, aby kuchnia i salon dobrze się komponowały, warto zainwestować w podłogę w dwóch kolorach. Najważniejsze, aby dobrze dobrać kolory – najlepiej, gdy są w jednej tonacji. W salonie można zastosować ciemniejszy odcień płytek ceramicznych, zaś w kuchni – jaśniejszy. Ważne, aby wykonać tę zmianę na linii prostopadłej. W takim przypadku idealnie sprawdzą się progi o niższych wartościach.
Podłoga drewniana
Jeśli chcesz, aby pomieszczenia były ciepłe i przytulne, najlepszym wyborem będzie drewniana podłoga. W kuchni i salonie można zastosować jednakowe deski, ale w kuchni zaleca się montaż podłogi z twardych gatunków drzew, np. z dębu. Z kolei w salonie możesz wykorzystać deski wykonane z miękkiego drewna, takie jak modrzew lub sosna. Tego rodzaju podłoga ładnie się komponuje i sprawia, że kuchnia z salonem tworzą zgrany duet.
Podłoga w kuchni i dywan w salonie
Jeśli nie chcesz łączyć podłogi w kuchni i salonie, to dobrym wyjściem może być zastosowanie dywanów w salonie. W ten sposób stworzysz interesującą przestrzeń i podkreślisz wyjątkowość salonu. Możesz postawić na wyrazisty kolor lub wzór dywanu, co z pewnością przyciągnie uwagę Twoich gości.
Podłoga z różnymi materiałami
Jeśli chcesz, aby Twoje pomieszczenia wyglądały stylowo i nowocześnie, to warto zastosować różne materiały podłogowe. Na przykład w salonie najlepiej sprawdzi się parkiet, a w kuchni – płytki ceramiczne. Aby przejście między nimi było płynne, warto zastosować metalowe lub drewniane progi. Tego rodzaju połączenie podłóg daje wiele możliwości aranżacyjnych, a także pozwala na wyróżnienie się w tłumie.
Podsumowanie
Jak widać, istnieje wiele możliwości połączenia podłogi w kuchni i salonie. Najważniejsze, aby wybrać kolor i rodzaj podłogi, które będą do siebie pasowały. Warto też pomyśleć o dodatkach, takich jak dywany czy progi, które pozwolą uzyskać ciekawy i harmonijny efekt.
Oczywiście, wybór najlepszego sposobu na połączenie podłogi w kuchni i salonie zależy w głównej mierze od Twojego gustu i stylu życia. Warto jednak zwrócić uwagę na każdą z proponowanych opcji, ponieważ każda z nich ma swoje zalety i wyróżnia się w jakimś aspekcie.

  Jak połączyć panele z płytkami w kuchni: 5 kroków