Jak połączyć pokój dzienny z kuchnią

Jak połączyć pokój dzienny z kuchnią: 5 pomysłów na aranżację

Często marzymy o przestronnym mieszkaniu, w którym połączone zostaną różne przestrzenie. Jednym z takich pomieszczeń mogą być pokój dzienny i kuchnia. Połączenie tych dwóch pomieszczeń daje nam poczucie większej przestrzeni, a także ułatwia komunikację między domownikami, którzy mogą pracować lub spędzać czas razem. W tym artykule przedstawiamy 5 pomysłów na połączenie pokoju dziennego z kuchnią.

Pomysł 1: Kuchnia otwarta na salon

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest otwarcie kuchni na salon. Otwarcie ścian, które dzielą te dwa pomieszczenia, pozwoli na większą ilość naturalnego światła w pomieszczeniu oraz ułatwi komunikację między osobami pracującymi w kuchni, a tymi, którzy spędzają czas w pokoju dziennym.

Dodatkowo, takie rozwiązanie pozwala na wprowadzenie jednolitej stylistyki w całym pomieszczeniu, co sprawi, że pokój będzie wyglądał bardziej przestronnie.

Pomysł 2: Kuchnia z wyspą na środku

Kolejnym pomysłem jest umieszczenie kuchni z wyspą na środku. W ten sposób kuchnia staje się centralnym elementem całego pomieszczenia, a jednocześnie łatwo osiągalną przez mieszkańców. Wyspa może być miejscem na zabawne spotkania z rodziną czy przyjaciółmi, a także na przygotowywanie posiłków wraz z gośćmi.

Pomysł 3: Kuchnia z barkiem

Jeśli w pokojach planujemy spędzać czas z gośćmi, nie może zabraknąć stylowego baru w kuchni. W ten sposób uda się nam wprowadzić miejsce na krótki drink, czy zaserwowanie przekąsek, bez konieczności przebywania w salonie. Taki półwysep pozwoli na lepsze wykorzystanie przestrzeni, a jednocześnie stworzy miejsce, w którym będziemy mogli gościć przyjaciół i rodzinę.

Pomysł 4: Kuchnia z salonem w formie L

Jeszcze jednym pomysłem jest połączenie pomieszczeń w kształcie litery L. W ten sposób zwiększymy przestrzeń mieszkalną, bez konieczności wyburzania ścian. Możemy zdecydować się na umieszczenie w kuchni półwyspu, na którym można spożywać posiłki, a jednocześnie będzie to naturalny element połączenia pokojów dziennych.

  Jak położyć płytki na ścianie w kuchni

Pomysł 5: Kuchnia w stylu industrialnym

Jeśli preferujesz styl przemysłowy, warto wybrać kuchnię w tym stylu. Metalowe, szare elementy wprowadzą charakter i styl w pomieszczeniu. W ten sposób połączenie salonu z kuchnią stanie się nie tylko funkcjonalne, ale również stylistyczne.

Podsumowanie

Łączenie kuchni z salonem to dobry pomysł dla osób, które szukają nowoczesnych i praktycznych rozwiązań. Przedstawione powyżej pomysły pozwolą na wprowadzenie harmonii i porządku w domu, a jednocześnie funkcjonalności i stylu w pomieszczeniach.