Jak połączyć pokój z kuchnią – 5 sposobów na otwarte wnętrza

Jak połączyć pokój z kuchnią – czy warto stawiać na otwarte wnętrza?

Połączenie kuchni z salonem to już od wielu lat jeden z najpopularniejszych trendów aranżacyjnych. Coraz częściej jednak projektanci wprowadzają go również w przypadku innych pomieszczeń, jak np. pokoju dziennego. Rozwiązanie to ma wiele zalet, między innymi pozwala na większą swobodę przepływu energii, zwiększa poczucie przestrzeni, ale też tworzy nowe, stylowe aranżacje. W tym artykule przedstawimy 5 sposobów, na jakie możesz połączyć swoją kuchnię z salonem lub pokojem dziennym i stworzyć otwarte wnętrza.

1. Zrezygnuj z klasycznych ścianek działowych – postaw na przestrzeń

Jeśli zastanawiasz się, jak połączyć pokój z kuchnią, odpowiedź jest prosta – rezygnuj z klasycznych ścianek działowych, które od lat dzieliły te dwie przestrzenie. W zamian postaw na duże, przestronne pomieszczenie bez barier. W ten sposób stworzysz nowoczesne i stylowe rozwiązanie, które zapewni Ci większe poczucie przestrzeni, oraz ułatwi komunikację między pokojem dziennym a kuchnią.

2. Wprowadź jednolity styl wykończenia

Gdy decydujemy się na połączenie dwóch pomieszczeń w jedno, bardzo ważne jest, aby wprowadzić jednolity styl wykończenia. W ten sposób zapewnimy spójną i wyrazistą aranżację, która będzie się doskonale komponować z całą resztą domu. W przypadku połączenia kuchni z pokojem dziennym warto stawiać na dodatki w kolorach zieleni, których nie sposób nie skojarzyć z naturą, boisz się ekspozycji kolorów, możesz zdecydować się na neutralne barwy.

3. Wstaw okno, aby rozjaśnić pomieszczenie

Światło jest bardzo ważne w przypadku otwartych wnętrz. Warto więc zastanowić się nad wstawieniem dużego okna, które pozwoli na lepsze doświetlenie pokoju dziennego i kuchni. Aby stworzyć spójną aranżację, warto wybrać dla okna podobne stylistycznie osłony lub rolety.

  Jak podłączyć gniazdka w kuchni

4. Połącz kuchnię z jadalnią tworząc spójną przestrzeń

Kuchnia i jadalnia to pomieszczenia, które od lat łączymy w jedną przestrzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pójść o krok dalej i połączyć je z salonem lub pokojem dziennym. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie wyjątkowo spójnego i funkcjonalnego wnętrza, w którym łatwo będzie się poruszać.

5. Zainwestuj w meble do zabudowy

Meble do zabudowy to idealne rozwiązanie, które pozwoli Ci na stworzenie spójnej aranżacji, która będzie się doskonale wpisywać w pozostałą część wnętrza. Dzięki temu uzyskasz dużą ilość miejsca na przechowywanie oraz nadasz swojej kuchni lub pokoju dziennemu nowego, stylowego wyglądu. Warto zwrócić uwagę na meble z połyskiem lub w modnym ostatnio stylu skandynawskim.

Podsumowanie

Połączenie kuchni lub pokoju dziennego z salonem to modne i stylowe rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród projektantów i użytkowników. Warto postawić na duże, przestronne pokoje, które nie tylko zwiększają poczucie przestrzeni, ale także tworzą nowoczesną i spójną aranżację. Warto również stawiać na meble do zabudowy oraz okna, które wprowadzą do wnętrza jeszcze więcej światła i przestrzeni.