Jak pomalować fronty w kuchni – porady i inspiracje

Jak odświeżyć kuchnię?

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu – gotujemy, jedzymy, rozmawiamy. Właśnie dlatego ważne jest, aby było czyste i schludne, ale także, aby prezentowało się estetycznie. Często odświeżenie kuchni to przede wszystkim zadanie dla budżetu, nie zawsze na wymianę mebli czy całości. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może być pomalowanie frontów mebli kuchennych. Jak to zrobić? Oto kilka propozycji!

1. Wybierz kolor

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego koloru. Możesz zdecydować się na kolor pasujący do ścian, ale także dobrze sprawdzi się biel, która optycznie powiększa pomieszczenie. Jeśli chcesz wprowadzić do swojej kuchni więcej koloru, możesz wybrać farbę jednokolorową lub postawić na różne odcienie danego koloru. W takim przypadku musisz być jednak ostrożny – zbyt wiele kolorów może wprowadzić chaos i dezorganizację.

2. Przygotuj fronty do malowania

Przed przystąpieniem do malowania trzeba przygotować fronty. Należy je dokładnie umyć i osuszyć. Warto też zastanowić się nad usunięciem wszelkich uszkodzeń, które utrudniłyby malowanie. Na koniec koniecznie musisz pomalować jedną warstwę farby gruntującej. To ważne, ponieważ dzięki niej farba lepiej przyjmie się do frontów.

3. Wybierz farbę

Wybór farby to także ważne zadanie podczas malowania frontów. Musisz pamiętać, aby do malowania mebli wybrać farbę do tego przeznaczoną. Najlepszym wyborem będzie farba akrylowa, która szybko schnie i jest łatwa do czyszczenia. Ważne, aby wybierając kolor farby, wziąć pod uwagę kolory ścian, płyt kuchennych oraz innych elementów w kuchni.

4. Nakładaj farbę równomiernie

Podczas malowania warto pamiętać o równomiernym jej nakładaniu. Najlepiej użyć wałka malarskiego, ale także pędzel czy pistolet mogą sprawdzić się podczas malowania. Ważne, aby warstwy farby były cienkie i równomierne – w przeciwnym razie fronty będą wyglądały nieestetycznie.

  Jak połączyć kuchnie z pokojem w bloku

5. Zabezpiecz powierzchnię

Przed przystąpieniem do malowania koniecznie zabezpiecz powierzchnię. Odkryte podczas malowania elementy mogą ulec zabrudzeniu i zniszczeniu, dlatego ważne, aby przed rozpoczęciem malowania zabezpieczyć je folią i taśmą malarską.

Podsumowanie

Pomysł na zmianę wyglądu kuchni może okazać się prostszy niż myślałaś. Malowanie frontów mebli kuchennych to dobry sposób na odświeżenie wystroju kuchni. Wystarczy kilka prostych kroków, by wprowadzić do wnętrza nowe życie. Jak pomalować fronty w kuchni? Wystarczą farba, wałek, trochę cierpliwości i nasze porady. Zrób to sama i oszczędź na wymianie mebli!