Jak skutecznie zwalczać stres?

W obecnych czasach szybkie tempo życia oraz liczne obowiązki w domu i pracy sprawiają, że jesteśmy w dużym stopniu podatni na stres. Krótkotrwałe napięcie pozwala zmobilizować się do działania, ale jeśli taki stan rzeczy przedłuża się, ma to negatywny wpływ na jakość życia, Nieustające zdenerwowanie przekłada się na liczne dolegliwości i problemy, jak bezsenność, czy złe samopoczucie, co doprowadzić może nawet do depresji.

Właśnie dlatego tak ważne jest, aby w prowadzonym trybie życia uwzględnić również czas na relaks oraz skuteczne metody walki ze stresem. Specjalne techniki oddychania, aktywność fizyczna, pozwolenie sobie na przyjemności i relaks mogą jednak nie wystarczyć. Ponieważ udowodniono, że podatność na stres zwiększa niedobór magnezu w organizmie, trzeba zadbać o uzupełnianie tego ważnego dla nas pierwiastka. Zdarza się, że produkty żywnościowe zawierają zbyt małe jego ilości, a dodatkowo podczas gotowania tworzą się trudno przyswajalne związki, przez co magnez nie zostaje uzupełniony. Sprawdź również artykuł: Echo serca to bardzo ważne badanie

Trzeba też pamiętać, że alkohol, kawa i herbata powodują jego wypłukiwanie się wraz z moczem. Osoby chcące skutecznie uzupełnić niedobory magnezu powinni więc wspomagać się suplementami – magnez z witaminą B6 to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cierpią z powodu stresu i chcieliby z nim walczyć na wszelkie możliwe sposoby. Stosowanie odpowiednich preparatów pozwoli odzyskać wewnętrzną równowagę, pozbyć się problemów związanych ze stresem, a tym samym przywrócić radość życia.

  Najważniejsza jest czystość