Kuchnia w stylu hampton

Nowa kuchnia w stylu hampton to otwarta i przestronna przestrzeń z dużą wyspą, na której kucharz może pracować z członkiem rodziny lub przyjacielem. Ta kuchnia została zaprojektowana tak, aby była przystępna i zachęcająca. Ma dużo miejsca na garnki, patelnie i sztućce. Projekt nowej kuchni w stylu hampton obejmuje duży zlew z oknem, dzięki któremu wydaje się, że jesteś na zewnątrz. Nowa kuchnia w stylu hampton obejmuje również obszerny blat, który można wykorzystać do przygotowywania posiłków lub jako miejsce do jedzenia. Kuchnia w stylu Hamptons charakteryzuje się zastosowaniem białych szafek i jasnych granitowych blatów. Posiada również dużo naturalnego światła.

Kuchnie w stylu Hamptons

Jednym z najpopularniejszych stylów kuchennych ostatnich lat jest kuchnia w stylu hampton. Ten styl charakteryzuje się otwartym planem, dużymi oknami i dużą ilością naturalnego światła. Ten typ kuchni został spopularyzowany przez znanych szefów kuchni i programy telewizyjne. Jest to styl, który przyciąga wielu ludzi, ponieważ zapewnia poczucie otwartości, dzięki czemu wydaje się bardziej przestronny niż inne style.

Kuchnia w stylu Hampton to połączenie tradycyjnego i nowoczesnego wzornictwa. To idealna równowaga ciepłych i chłodnych kolorów, rustykalnych i polerowanych powierzchni oraz staromodnego uroku z odrobiną industrialnych elementów.

Kuchnia w stylu Hampton to klasyczny, a zarazem nowoczesny design.

Kuchnia w stylu Hampton to jeden z najczęściej zamawianych projektów w domu. Jest to klasyczny, ale nowoczesny projekt, który istnieje od dziesięcioleci i nigdy nie wychodzi z mody. Kuchnia w stylu Hamptons to jedna z najbardziej pożądanych kuchni. Jest to styl, który wywodzi się z Hamptons na Long Island, gdzie bogaci nowojorczycy budowali swoje letnie domy. Piękne domy zostały zaprojektowane w swobodnym i swobodnym stylu z prostymi, ale eleganckimi meblami – kuchnia w stylu hampton

  Płytki podłogowe do salonu i kuchni

Termin „Hamptons Style Kitchen” został po raz pierwszy ukuty przez architekta i projektanta Davida Rockwella w jego książce „David Rockwell’s Hamptons Style Kitchen”. Opisał ją jako „kuchnię wydajną, wygodną i nadającą się do zamieszkania, z naciskiem na kunszt i jakość”. Typowa kuchnia w tym stylu będzie miała dużą środkową wyspę ze stołkami do siedzenia lub stania przy blacie. Ta wyspa jest często używana do gotowania, a także przygotowywania potraw do podania na stół.

Kuchnie w stylu Hamptons – jak stworzyć piękne, eleganckie i przytulne miejsce do gotowania?

Styl Hamptons to modny trend w aranżacji wnętrz, który wyróżnia się eleganckim wykończeniem, pastelowymi kolorami, naturalnymi materiałami i dużą ilością światła. W kuchni stylu Hamptons nie brakuje białych mebli, drewnianych dodatków i rustykalnych elementów, które razem tworzą harmonijną i przytulną przestrzeń do gotowania i spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Jak stworzyć kuchnię w stylu Hamptons?

  1. Jasne kolory

Kuchnia w stylu Hamptons powinna być jasna i przestronna. Idealnymi kolorami są biel, szarość, beż oraz pastelowe odcienie różu, błękitu i zielonego. Wszystko to, aby wprowadzić do pomieszczenia dużo światła i stworzyć miłą atmosferę.

  1. Drewno

Naturalne drewno to kolejny element charakterystyczny dla kuchni w stylu Hamptons. Meble kuchenne wykonane z jasnego drewna lub z białego drewna z dodatkami z naturalnego drewna są idealnym rozwiązaniem, aby wprowadzić do kuchni trochę przytulnego, rustykalnego stylu.

  1. Okładziny ścienne

W kuchni w stylu Hamptons idealnym wykończeniem ścian są białe, połyskujące płytki ceramiczne, które wprowadzają do pomieszczenia dodatkowe światło. Dodatkowo, popularnym rozwiązaniem są także kamienne okładziny ścienne, które nadają pomieszczeniu bardziej luksusowy wygląd.

  1. Oświetlenie

Ważnym elementem kuchni w stylu Hamptons jest odpowiednie oświetlenie. Warto postawić na delikatne lampki sufitowe, umieszczone w różnych miejscach w kuchni, które będą wprowadzały miękkie światło i dodawały ciepła.

  1. Dodatki
  Objawy udaru mózgu

Ostatnim elementem, który pomaga w stworzeniu kuchni w stylu Hamptons, są dodatki. Na stołach warto postawić na eleganckie talerze, kieliszki, sztućce i serwetki w pastelowych kolorach. Można również wykorzystać naturalne elementy, takie jak szklane dzbanki, ceramiczne doniczki z ziołami czy wiklinowe kosze na owoce.