Problemy z wątrobą

Czy wątroba boli? Na to pytanie nietrudno odpowiedzieć – narząd ten, jak każdy inny może ulegać uszkodzeniu, efektem którego są bóle wątroby objawiające się na różne sposoby. Wątroba z zasady jest wytrzymałym narządem, chociażby przez fakt, że ma zdolności samoregulacyjne, jednak w praktyce nie jest też niezniszczalna.

Co najbardziej destrukcyjnie wpływa na ten organ? Oczywiście nieprawidłowe odżywianie się, które może wpływać na znaczne dysfunkcje w działaniu wątroby. Wiąże się to z przyjmowaniem do organizmu różnego rodzaju niebezpiecznych substancji, które w efekcie prowadzą do różnego rodzaju chorób wątroby. Takie substancje to najczęściej rozmaite toksyny, które w większym lub mniejszym stopniu przyjmujemy chociażby wraz z pokarmem. Za ich usuwanie z organizmu odpowiada właśnie wątroba. Sprawdź również artykuł: Echo serca to bardzo ważne badanie

Jak boli wątroba trzeba zazwyczaj przyjmować lekarstwa, które pozwolą jej szybciej zregenerować się i odnowić. Niekiedy choroby tego narządu objawiają się tym, że wątroba boli, ale kiedy indziej mogą odznaczać się w inny sposób. Przykładem może być brak apetytu, którego nie zawsze kojarzymy właśnie z problemami wątroby. Tymczasem bardzo często brak apetytu jest pierwszym sygnałem informującym o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu wątroby, kolejnym jest to, że wątroba boli, co objawia się na przykład jej powiększeniem i silnym, nieprzyjemnym kłuciem.

Jeśli chodzi o wątrobę choroby  mogą być różne. My z kolei możemy im zapobiegać prowadząc aktywny, zdrowy tryb życia, który będzie wspierał, a nie destrukcyjnie wpływał na pracę narządów wewnętrznych.

  Objawy stanów chorobowych żył