Jak ładnie urządzić balkon w bloku

Jak ładnie urządzić balkon w bloku

Balkony w blokach mieszkalnych są często małe i ograniczone przestrzennie, ale pomimo tego, możemy stworzyć na nich przytulne miejsce, w którym będziemy mogli odpocząć i cieszyć się świeżym powietrzem. W tym artykule podpowiemy jak urządzić balkon w bloku tak, aby był atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny.

Jak ładnie urządzić balkon w bloku: Porady i Pomysły

1. Wybierz odpowiednie meble

Przy małych balkonach warto zastosować meble o kompaktowych rozmiarach, które nie zajmą zbyt wiele miejsca. Dobre opcje to składane krzesła, leżaki, a także stoły z rozkładanymi blatami. Wykorzystaj też miejsce pod siedziskami lub stołem – tam można przechowywać poduszki, narzuty lub inne niezbędne rzeczy.

2. Dobierz odpowiednie rośliny

Aby nadać balkonowi przytulny wygląd, warto zdecydować się na kilka rodzajów roślin. Niezależnie od tego, czy balkon jest słoneczny czy zacieniony, zawsze znajdzie się coś, co tam odpowiednio rośnie. Dobrym pomysłem są małe krzewy, a także kwiaty doniczkowe, które można postawić na półkach lub zawiesić na relingach.

3. Wybierz pasujące dodatki

Detale odgrywają ważną rolę w wystroju balkonu. Wybierz poduszki i narzuty w ulubionych kolorach, które ożywią przestrzeń. Naścienne doniczki ziołowe lub ozdobne lampy mogą dodać charakteru otoczeniu. Pamiętaj, aby nie przesadzać z ilością akcesoriów, by nie zagraconą przestrzeń.

4. Zagospodaruj przestrzeń pionowo

W małych balkonach warto wykorzystać przestrzeń pionową. Stwórz wieszak na ścianie, na którym zawiesisz rośliny doniczkowe, przyprawy lub przyjazne owadom hotele dla owadów. To pozwoli Ci zyskać więcej miejsca na podłodze i nada balkonowi unikalnego charakteru.

  Jak można urządzić mały pokój młodzieżowy - Poradnik krok po kroku

5. Zadbaj o cień i prywatność

Na balkonach eksponowanych na duże nasłonecznienie warto umieścić rolety lub markizy, aby móc się ochłodzić i chronić przed silnym promieniowaniem UV. Jeśli zależy Ci na większej prywatności, możesz zastosować rolety, maty bambusowe lub inne osłony, które ochronią Cię przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.

Jak ładnie urządzić balkon w bloku: Podsumowanie

Mimo ograniczonej przestrzeni na balkonie w bloku, istnieje wiele sposobów, aby go ładnie urządzić. Wybór odpowiednich mebli, roślin, dodatków oraz odpowiednie zagospodarowanie miejsca pionowego mogą sprawić, że twoje miejsce na balkonie stanie się przytulne i funkcjonalne. Pamiętaj również o dodatkach, takich jak rolety i ekranów, które zapewnią ci cień i prywatność. Teraz, dzięki tym prostym wskazówkom, będąc na balkonie, poczujesz się jak w swoim własnym małym raju.