Jak urządzić salon w stylu retro – porady, inspiracje, i wzory

Urządzanie wnętrz to proces, który pozwala nam wyrazić naszą indywidualność i stworzyć przestrzeń, która jest pełna charakteru. Jeśli marzysz o wyjątkowym salonie, który przeniesie Cię w czasie do lat 60. czy 70., styl retro jest doskonałym wyborem. W tym artykule przedstawimy Ci praktyczne porady i inspirujące wzory, które pomogą Ci w jak urządzić salon w stylu retro.

Sprawdź kolory

Wybór odpowiednich kolorów jest kluczowy przy tworzeniu wnętrza w stylu retro. Oto kilka kolorów, które możesz wziąć pod uwagę:

  • Nasycony pomarańcz
  • Głęboki brąz
  • Jaskrawa zieleń
  • Rozbielony róż
  • Żółć

Kombinacje tych kolorów będą idealne dla Twojego wnętrza w stylu retro. Pamiętaj, żeby utrzymać równowagę i nie przesadzić z ich ilością.

Meble i dodatki

Meble retro są charakterystyczne i niepowtarzalne. Oto kilka rzeczy, które powinny się tam znaleźć:

  • Kanapa z okrągłymi kształtami i wyraźnymi nogami
  • Fotel eamesowski
  • Regał z szufladami na drewnianych nóżkach

Ważne jest, aby meble miały charakterystyczny design retro. Dodatki takie jak kolorowe poduszki, lustra o oryginalnych kształtach i abażury z wyrazistym wzorem przyczynią się do stworzenia autentycznego retro stylu.

Oświetlenie

Oświetlenie jest kluczowe dla jak urządzić salon w stylu retro. Lampy sufitowe o kształcie kuli lub półkuli, a także wiszące lampy z kloszami o geometrycznych wzorach będą świetnym wyborem. Pamiętaj o zastosowaniu żarówek o ciepłej żółtej barwie, aby dodać wnętrzu przytulności.

Podłoga i ściany

Podłoga to kolejny element, który wpływa na ogólny wygląd salonu w stylu retro. Ciekawym rozwiązaniem jest panel lub parkiet w jasnym odcieniu drewna. Możesz również pokusić się o kolorową wykładzinę w geometryczne wzory, która jest charakterystyczna dla designu lat 60.

Jeśli chodzi o ściany, możesz zdecydować się na tapetę lub farbę w kolorach pastelowych. Ważne jest, aby zachować równowagę między kolorami ścian i mebli.

  Jak urządzić warsztat - praktyczne porady i wskazówki

Zakończenie

Jak urządzić salon w stylu retro to zadanie, które wymaga odpowiednich inspiracji i pomysłów. W tym artykule przedstawiliśmy Ci kilka porad, które mogą Ci pomóc w stworzeniu wyjątkowego wnętrza. Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby Twój salon był miejscem, w którym się dobrze czujesz i które odzwierciedla Twój indywidualny styl.